postheadericon Młodzieżowe płaszcze

Mogłoby się nam wydawać, że płaszcz to taki „poważny” strój, niepasujący zupełnie do wizerunku zadowolonego z siebie nastolatka czy chcącej świetnie wyglądać nastolatki. Nic bardziej mylnego. Na rynku tego typu odzieży nie brakuje też opcji , z których mogą skorzystać (i chętnie to robią) także młodzi ludzie: nastolatki czy studenci.

Producenci i projektanci płaszczy dla młodzieży wiedzą, że nie może to być odzież zbyt nudna ale muszą też uważać na to, by nie było w tworzonych modelach, zbytniej ekstrawagancji. Młody człowiek , chociaż lubi się pokazać i zaistnieć tym samym w towarzystwie, nie zawsze chce to robić zbyt ekstrawagancko. Jakie zatem są młodzieżowe płaszcze? Przede wszystkim wygodne, kolorowe i z licznymi dodatkami. Projektanci młodzieżowych fasonów starają się by ich klienci mieli naprawdę w czym wybierać. Ogromne kieszenie i kołnierze a także obowiązkowo kaptur i to najlepiej odpinany, to tylko niektóre z wielu najbardziej popularnych wśród młodych propozycje. Płaszcze młodzieżowe to także nieprzebrana gama barw.  W ofercie znajdują się tu zarówno płaszcze mocno fioletowe, oliwkowe czy w kolorze królewskiego błękitu, jak i barwy bardziej stonowane: szary, czarny czy biały. Wśród młodych ludzi, sporym zainteresowaniem cieszą się także płaszcze z futerkiem – obszyte nim rękawy oraz kołnierze to hit, któremu młodzi nie mogą się oprzeć. Spory wybór dotyczy także materiałów z jakich wykonywana jest odzież tego typu dla młodzieży. Wśród bogatej oferty można znaleźć zarówno ciekawe płaszcze skórzane jak i modele wykonane z dzianiny czy łato układającej się tkaniny z dodatkiem wełny. Oczywiście wśród płaszczy młodzieżowych znajdują się zarówno bardzo eleganckie fasony (długie, zazwyczaj ciemne płaszcze do kostek) jak i te na mniej oficjalne okazje na przykład, lekko dopasowane, średniej długości płaszczyki sportowe do codziennego ubrania lub też typowo zimowe płaszcze pikowane lub też z podpinką polarową. Moda młodzieżowa nie może być nudna, zatem projektanci nie przebierają też w modnych wzorach. Paski, jodełka, krata (czarna, czerwona) to najczęściej pojawiający się motyw, który przyciąga uwagę młodych. Ponadto młodzieżowe serie płaszczy zamiast tradycyjnych guzików, wyposażone są w dwukierunkowe suwaki, ogromne guziki lub guziki – kołki. Wśród młodzieży króluje przede wszystkim moda na płaszcze do kolan ale aby nie być małostkowymi projektanci posiadają w swojej ofercie także i długie fasony, na które również nie brak chętnych.

W płaszcze ubierają się głównie nastolatki i studentki ale zainteresowanie tego typu odzieżą wykazują również mężczyźni. Oni wybierają przede wszystkim te modele, które są lekko dopasowane do ciała, jednokolorowe oraz pozbawione zbędnych dodatków. Najczęściej wybierana długość to ¾.