postheadericon Płaszcze dla puszystych

Osoby, które zostały obdarzone przez naturę większymi krągłościami, zazwyczaj mają nieco problemów ze znalezieniem dla siebie odpowiednich fasonów ubrań. Dotyczy to przede wszystkim strojów wierzchnich. Najtrudniej jest o odpowiedni krój szczególnie zimą. Panie co prawda, są zdania że wtedy nikt nie patrzy na to, jak inni są ubrani. Liczy się przecież to, by było nam ciepło. Jest w tym wiele racji ale mimo wszystko, zimą także warto mieć na sobie coś wygodnego ale przede wszystkim coś eleganckiego. Takim połączeniem są przede wszystkim różnego rodzaju płaszcze czyli stroje uniwersalne i nadające każdemu kto się na nie zdecyduje, szyku i swego rodzaju wyjątkowości.

Płaszcze dla puszystych to spore wyzwanie szczególnie dla projektantów, którzy w dużej mierze przygotowani są i lubią opracowywać stroje dla osób szczupłych. Płaszcz dla puszystej pani czy pana, to już większy problem. Musi on nie tylko „szczelnie zakryć” daną osobę by było jej ciepło. Tego typu strój, musi być też odpowiednio dopasowany do kształtu figury. Powinien też być wygodny a jednocześnie na tyle elegancki by ubrana w niego osoba, nie wyglądała jakby miała na sobie bezkształtny namiot.

Wśród oferty „płaszczowej” kierowanej do osób o bardziej obfitych kształtach znajdują się przede wszystkim kroje, które pomagają na skuteczne ukrycie mankamentów urody takich jak: duże piersi, odstający brzuch czy też niezbyt kształtna i wydatna pupa. Zatem idealny krój tego typu płaszcza to fason zwężany ku dołowi. Najczęściej są to też stroje w jednolitych kolorach, pozbawione krzyczących wzorów. Tego typu odzież wierzchnia charakteryzuje się też większym dekoltem. Panie puszyste które poszukują dla siebie odpowiednich modeli płaszczy, nie mogą się kierować jedynie trendami.  Z racji na swoje kształty, powinny też skupić się na tym jak dobrać płaszcz do swojej sylwetki. Dla pań o obfitych kształtach idealnym rozwiązaniem będą między innymi modele o kształcie trapezu. Fason charakteryzujący się obniżoną talią oraz szerokim paskiem dookoła bioder również pomoże wyszczuplić optycznie naszą figurę. Panie puszyste powinny unikać też płaszczy pikowanych. Lepiej zastąpić je tymi wykonanymi na przykład z modnej ostatnio ekologicznej skóry. można też pokusić się o poszukanie długiego płaszcza z delikatnymi rozcięciami po bokach. Jeśli niestety dana pani nie może znaleźć na siebie ani odpowiedniego fasonu ani rozmiaru, to pozostaje jej  albo zakup kurtki albo też udanie się do wyspecjalizowanego salonu krawieckiego i zamówienie stroju na miarę.